środa, 12 maja 2010

Maseczki.

Maseczka do skóry suchej z żółtka kurzego
Rozbij jedno jajko i oddziel żółtko od białka
Ubij żółtko (możesz dodać trochę miodu i mąki)
Za pomocą wacika rozprowadź żółtko na całej twarzy i dekoldzie
Po 15-20 minutach zmyj na przemian zimną i ciepłą wodą

Żółtko kurze jest bogate w wiele odżywczych składników, zawiera dużo witaminy A i cholesterolu.

Maseczka z białka kurzego (oczyszczająco ściągająca)
Świeżo ubite białko nakładamy na skórę. Staramy się rozprowadzić możliwie równomiernie na całej powierzchni skóry poddanej zabiegowi. Maseczkę pozostawiamy do czasu aż białko zaschnie.
Zmywamy maseczkę wodą.

Maseczka pozostawia odczucie oczyszczenie i napięcia skóry.
Maseczka nie jest zalecana dla bardzo suchej cery.

Maseczka z jabłka do cery tłustej z trądzikiem
Duże kwaśne jabłko umyć i zetrzeć na tarce, dodać dwie łyżki stołowe miodu pszczelego i dokładnie wymieszać, dodać drobnych płatków owsianych (łyżkę lub dwie jako zagęstnik ułatwiający utrzymanie maseczki na twarzy) i wymieszać,
Nałożyć maseczkę na twarz i pozostawić na 10 - 15 minut
Zmyć twarz chłodną wodą

Sposób na czarne zaskórniki

Składniki płynu do przemywania:
1/4 filiżanki gorącej wody
łyżeczka od herbaty gorzkiej soli
3 krople jodyny

Wymieszać wszystkie składniki i odczekać aż mieszanina ostygnie na tyle aby nie parzyła skóry.
Rozgrzać skórę twarzy okładem z ręcznika rozgrzanego gorącą wodą (ręcznik nie powinien parzyć jak również nie powinien nadmiernie zmoczyć skóry). Ręcznik pozostawić na twarzy na 1 - 2 minuty.
Wacikiem kosmetycznym nasączonym w przygotowanym płynie dokładnie przemywać miejsca z zaskórnikami.
Przemycie skóry spowoduje że zaskórnik dadzą się łatwo wycisnąć bez nadmiernego podrażnienia skóry.
Po usunięciu zaskórników przemyć twarz odkażającym tonikiem

Maseczka z miodu
Na skórę rozprowadzamy miód pszczeli. Maseczkę pozostawiamy na 15 do 30 minut.
Zmywamy skórę ciepłą wodą a następnie zimną (dla zamknięcia porów skóry)

Zabieg należy powtórzyć codziennie przez 3 dni na następnie jeszcze 2 - 3 razy z tygodniową przerwą między zabiegami. Maseczka nadaje się do każdego rodzaju skóry jedynie osoby posiadające bardzo wrażliwą lub naczyniową cerę nie powinny stosować wstępnego rozgrzewania skóry.

Maseczka z marchwi
Marchewkę ścieramy na drobnej tarce. Lekko odsączamy żeby sok nie ciekł lub do marchwi dodajemy trochę mąki żeby związać sok. Nakładamy na twarz i pozostawiamy na ok. 10 - 20 minut.
Zmywamy maseczkę wodą.

Maseczka przeznaczona do skóry tłustej. Maseczka lekko barwi skórę dając efekt opalenizny. Nie należy używać tej maseczki zbyt często ponieważ silnie wysusza skórę.

Tonik do twarzy i dekoltu
Do pół szklanki maślanki dodajemy jedną łyżkę stołową świeżego soku z cytryny i łyżeczkę od herbaty miodu pszczelego. Dokładnie mieszamy wstrząsając.
Nakładamy tonik na skórę nasączoną watką lub tamponem kosmetycznym.
Po ok 10 minutach zmywamy tonik wodą

Tonik przeznaczony jest do cery tłustej. Działa ochronnie i obniża wydzielanie sebum.

Maseczka (kompres) na opuchnięte oczy
Na opuchnięte powieki stosujemy kompres z rumianku lub czarnej herbaty.

Maseczka (kompres) na cienie pod oczami
Małe waciki kosmetyczne nasączyć w świeżym soku z ogórka (ogórek powinien być gruntowy).
Kompresiki nałożyć na skórę pod oczami pozostawić na ok. 15 minut.
Przemyć twarz chłodną wodą

Tonik do cery tłustej
Garść zielonych igieł sosnowych zagotować w wodzie mineralnej, ostudzić, przelać do butelki
Przemywać twarz tonikiem z pomocą tamponu kosmetycznego.

Tonik ma działanie ściągające i odkażające.

Maseczka z żółtka

Jedno żółtko zmieszaj z sokiem z cytryny i 1 łyżeczką oliwy. Papkę nałóż na twarz i pozostaw na 20 minut. Następnie usuń papkę za pomocą wacika moczonego w letnim mleku. Maseczka działa odżywczo i wygładzająco. Doskonała dla skóry spierzchniętej i popękanej. Zapobiega fałdom i zmarszczkom. Najlepsze efekty daje regularne stosowanie (raz lub dwa razy w tygodniu).
Maseczka z banana

Jest dobrym środkiem na wiotczejąca skórę. Dojrzałego banana należy mocno rozgnieść i wymieszać go z olejkiem migdałowym. Następnie nałożyć grubą warstwę papki i przykryć gorącym okładem. Im dłuższy czas działania, tym lepszy skutek. Efektem tej maseczki jest elastyczna skóra.

Maseczka z miodu i twarogu

Maseczka ta ujędrnia i wygładza cerę, nadaje jej też różowy odcień. 1 łyżkę miodu rozpuść w 3 łyżkach ciepłej wody i zmieszaj z chudym twarożkiem(pół opakowania). Następnie nałóż grubą warstwę papki na twarz, szyje i dekolt.Po 20 minutach zeskrob papkę łyżką, a zaschnięte resztki zmyj letnią wodą.


Maseczka na rozszerzone pory

Pod wpływem soku z ogórka zwężają się pory, w tym celu obkładamy twarz plasterkami ogórka. Najwięcej witamin występuje tuż pod skórką, warto więc je również wykorzystać do pielęgnacji cery. Poza tym sok z ogórka wygładza szorstką skórę dłoni, rozjaśnia plamy barwnikowe i piegi.


Maseczka z zielonego groszku
Maseczka o działaniu wygładzającym. Przeznaczona dla cery tłustej nadając jej matowość.Kilka ugotowanych ziarenek zielonego groszku ugnieść na mączkę, dodać 2 łyżki świeżej śmietany i po wymieszaniu nałożyć na twarz i szyję.

Maseczki na przesuszoną cerę.

1. Płatki owsiane należy zalać gorącym mlekiem i mieszać, aż powstanie gęsta papka, gdy przestygnie, nałożyć na twarz na 10 minut. Płatki oczyszczają skórę a mleko działa jak eliksir młodości, gdyż zawiera sporo witamin, enzymów i minerałów. Dzięki temu nawilża i regeneruje cerę.

2. Dla suchej cery wspaniała jest maseczka z kiwi. Pokrojone w plasterki kiwi kładziemy na twarz na 10 minut.


Maseczka do cery normalnej

Dwie łyżeczki suchych owoców z dzikiej róży zalać szklanką wody i gotować przez 5 minut. Po przestygnięciu dodaj do tego łyżeczkę naturalnego miodu i odrobinę mąki owsianej. Wymieszaj wszystko razem i wyrób na gładką masę. Tak przygotowaną maseczkę nakładaj na skórę twarzy i dekoltu.Zmyj po 30 minutach letnią wodą.
Maseczka regenerująca


Przygotowanie maseczki jest bardzo proste. Wystarczy obrać ze skórki i zetrzeć na tarce średniej wielkości surowego ziemniaka i taką papkę nałożyć na 20 minut na twarz. Następnie twarz spłukujemy letnią lub chłodną przegotowaną wodą (może być mineralna ).


Maseczka z suszonych śliwek


Ta maseczka ma obrzydliwy wygląd, ale ma świetny wpływ na cerę. Usuwa podskórne zanieczyszczenia i wygładza skórę. Zalej wrzątkiem 2 suszone śliwki. Zostaw je w miseczce, dopóki nie zmiękną, a następnie rozetrzyj je. Wodę, która została po śliwkach, użyj do zagotowania około połowy filiżanki płatków owsianych. Rozetrzyj śliwki i zmieszaj je z płatkami. Dodaj do tego tyle miodu, żeby papka uzyskała lepką konsystencję. Jeszcze ciepłe nałóż na twarz, zostaw na 20 minut i zmyj ciepłą wodą.

Maseczka z rzodkwi do cery tłustej

Maseczka ta doskonale oczyszcza i zmniejsza pory, pomaga także przy łojotoku. Umyty korzeń rzodkwi, zetrzyj na tarce o drobnych oczkach i wymieszaj z serem. Nałóż otrzymaną papkę na twarz na 15 minut, a następnie zmyj przegotowaną wodą.

Maseczka z drożdży

Kostkę drożdży wymieszaj z odrobiną letniego mleka tak, aby powstała łatwa do rozsmarowania papka. Następnie dokładnie nałóż ją na twarz oraz dekolt i poczekaj, aż wyschnie. Kiedy wyschnie ścierasz ją palcami. Maseczkę z drożdży można stosować tak często jak chcesz. Usuwa zanieczyszczenia ze skóry, otwiera pory i powoduje dokrwienie skóry.



Źródło: Maseczki.8am | Kosmetyka.Vel

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz